Boek uitgegeven bij SDU Uitgevers, 2011
Veel gekwetter, weinig wol
De inzet van sociale media door overheid, politiek en burgers
Sociale media worden de laatste tijd aangeprezen als het middel om de kloof tussen burgers en politiek en tussen burgers en overheid te dichten. Klopt dat beeld wel?
Sociale media als Hyves, Twitter en YouTube zijn de afgelopen jaren explosief gegroeid tot communicatieplatformen die niet meer weg te denken zijn. Volgens sommigen houden deze een belofte in zich om de band van burgers met de overheid en de politiek te versterken en om burgers te activeren maatschappelijke vraagstukken op te pakken.
Dit zou de rol van de overheid en de politiek drastisch kunnen doen veranderen. Veelbesproken voorbeelden uit binnen- en buitenland zouden hun succes te danken hebben aan sociale media, zoals de verkiezingscampagne van Barack Obama, die miljoenen Amerikanen zou hebben gemobiliseerd.
In het boek ‘Veel gekwetter, weinig wol’ staat de vraag centraal of sociale media deze beloften op dit moment al waar maken. Leiden sociale media daadwerkelijk tot een belangrijke vernieuwing die politiek en overheid ingrijpend doen veranderen?
In dit boek worden de resultaten gepresenteerd van een onderzoek naar het gebruik van sociale media door overheden, politici en burgers in Nederland.
Hieruit blijkt dat de mogelijkheden van sociale media nog lang niet volledig worden benut en dat de effecten ervan dikwijls worden overschat. Om de beloftes van sociale media waar te maken is een cultuurverandering nodig bij overheden, politici en burgers, maar die lijkt vooralsnog lastig.
Het boek eindigt daarom met praktische aanbevelingen hoe een volgende stap gezet kan worden met de inzet van sociale media.
Het boek ‘Veel gekwetter, weinig wol, de inzet van sociale media door burgers, politiek en overheid’ van Chris Aalberts en Maurits Kreijveld is uitgegeven bij SDU Uitgevers in Den Haag en verkrijgbaar bij de boekhandel of de uitgever (ISBN 9789012571913)
